×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
true
    امروز  سه شنبه - ۸ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

شورای شهر بندرعباس

ایسنا/هرمزگان صد و چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس به علت به حدنصاب نرسیدن تعداد اعضا به‌صورت غیررسمی برگزار شد.

صد و چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار “ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس” به علت به حدنصاب نرسیدن تعداد اعضا به‌صورت غیررسمی و با حضور مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: قرار بود شهرداری هزینه‌های ورزش حرفه‌ای را کم کند و به سمت ورزش محلات پیش رود اما متأسفانه دارد به سمتی می‌رود که کل هزینه‌ها را به ورزش حرفه‌ای اختصاص دهد.

فاطمه جراره عنوان کرد: هزینه‌های زیادی در محلات تحت عنوان فرهنگسراها گذاشته‌ایم اما فعالیتی که از سیاست‌های کار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری باید صورت بگیرد اتفاق نمی‌افتد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس نگاهش به فعالیت‌های فرهنگی به‌گونه‌ای است که هزینه‌های این بخش را کاهش داده و فعالیتی نداشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه هزینه‌هایی انجام و فرهنگسراها در محلات دایر شده و مردم خوش‌بین هستند که اتفاق خوبی در این زمینه بیفتد، تصریح کرد: تا زمانی که فرهنگسراها تجهیز نشده‌اند نباید افتتاحی صورت بگیرد چراکه تنها رزومه‌ای در کارنامه شهرداری می‌شود و سودی به حال شهروندان ندارد.

جراره ادامه داد: اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس مناسبت‌های مختلف را پوشش می‌دهد خوب است، اما اگر برنامه مدونی داشته باشد می‌تواند از ظرفیت فرهنگسراها استفاده بیشتر و بهتری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی بخش خصوصی وارد پروژه‌هایی که برای استفاده عموم مردم هستند می‌شود متأسفانه نتیجه چنین نمی‌شود و همه مردم منتفع نمی‌شوند؛ برای مثال قرار بود همه مردم از پلاژ بانوان استفاده کنند اما می‌بینیم که این‌طور نیست و هزینه‌های ورودی آن به‌گونه‌ای نیست که همه اقشار بتوانند از آن استفاده کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: درست است که سرمایه‌گذار باید بتواند هزینه‌هایش را پوشش دهد اما اگر از جیب مردم هزینه می‌کنیم و پروژه احداث می‌کنیم مردم هم باید منتفع شوند، در پلاژ بانوان که این اتفاق نیفتاد اما امیدوارم در فرهنگسراها این اتفاق بیفتد.

یک عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه عنوان کرد: بسکتبال شهرداری بندرعباس در سال اول فعالیت خود قرار دارد و باید حمایت‌های خوبی شود و نظارت‌هایی بر کار آن صورت بگیرد تا با مشکل مواجه نشود.

اسماعیل بواشه عنوان کرد: تیم فوتبال شهرداری بندرعباس از ۸ بازی فوتبال ۶ باخت، یک مساوی و یک برد داشته است، مربیان غیربومی سه برابر مربیان بومی هزینه دارند و تاکنون نیز نتیجه‌ای هم نداشته‌اند.

وی افزود: اگر این هزینه‌ها برای مربیان و بازیکنان بومی‌ شود در آینده بازیکنان خوبی به لیگ برتر می‌فرستیم، و حتی هزینه باختش را هم می‌پذیریم.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با تأکید بر اینکه به کم کردن بودجه فرهنگی برای افزایش بودجه ورزشی نقد دارم، بیان کرد: اگر تیم فوتبال قرار است نباشد باید زودتر تصمیم‌گیری شود تا هزینه‌اش در محلات برود و اگر قرار است باشد از همین‌الان برای استارت شروع دوباره‌اش در سال آینده برنامه‌ریزی‌ها از اکنون صورت بگیرد.

بواشه ادامه داد: اگر باشگاه ورزشی به اسم شهر بندرعباس به مدیریت شهرداری و شورا شکل گیرد که بتوانیم هزینه‌های آن را از منابع دیگر نیز تأمین کنیم اتفاقات بهتری در این راستا می‌افتد، با این شرایط هیچ‌کس به تیمی که نام شهرداری را به دوش می‌کشد کمکی نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: ازنظر بنده باید هزینه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس به‌صورت متوازن باشد.

احمد عامری سیاهوئی بیان کرد: باید حمایت از تیم‌های درون محلات نیز صورت بگیرد و همه تمرکز بر روی تیم داری حرفه‌ای نباشد.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: یک خلائی وجود دارد و آن این است که شورای اجتماعی محلات آن‌چنان فعال نیستند چراکه دبیرخانه مستقلی ندارند و لازم است دبیرخانه آن مشخص شود تا اگر نواقص و کمبودی دارد برای جبرانش تدبیری بیندیشیم.

عامری سیاهوئی بیان کرد: بخشی از هزینه‌های شهرداری در مناسبت‌ها به‌صورت مصرفی است، ازجمله این هزینه‌ها می‌توان به صندلی، سیستم صوتی و چاپ بنر اشاره کرد که باید همه را به‌صورت اجاره‌ای استفاده کند.

وی افزود: پیشنهاد بنده این است که به ازای هر ناحیه تعدادی صندلی خریداری شود و با هزینه حداقلی کرایه دهیم و برای نگهداری صندلی‌ها نیز تدبیری بیندیشیم، برای سیستم صوتی نیز به همین نحو و در بخش چاپ بنر نیز باید دستگاه چاپی خریداری شود تا هم نیازهای شهرداری را پوشش دهد و هم برای عده‌ای اشتغال‌زایی شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس در زمان مدیرعاملی محمدمهدی جهانبخش شروع به کار کرد و رضا هنگام پور به‌عنوان سرمربی در نظر گرفته شد، از رده‌های پایین زیرگروه لیگ و لیگ برتر آغاز کردند و اکنون در سوپر لیگ فعالیت می‌کنند.

الیاس محسنی افزود: بسکتبال در سطح کشور موردتوجه قرار گرفته است، وقتی برای اولین بار در سوپرلیگ شرکت کردیم نزد شهردار رفتیم و تدارکات اولیه‌ای برای فعالیت در سوپرلیگ فراهم کردیم.

وی ادامه داد: قرعه ما با قهرمان سال قبل افتاد و دو بازی را با اختلاف یک امتیاز باختیم اما به‌صورت کلی عملکرد خوبی داشته‌ایم، دو بازیکن خارجی نیز جذب کردیم که خیلی کمک‌کننده بوده‌اند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کل اعتباری است که به تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس تعلق گرفته و امیدواریم بتوانیم این مبلغ را به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برسانیم؛ این در حالی است که تیم بسکتبال شهرداری گرگان با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار بسته شده است.

محسنی عنوان کرد: کل کادر فنی تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس کاملاً بومی هستند به‌جز مجتبی ناصری که به‌عنوان دستیار رضا هنگام پور به استان آمده است؛ ۷ بازیکن تیم بومی و ۴ بازیکن غیربومی هستند که از این چهار بازیکن غیربومی نیز دو بازیکن خارجی هستند.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه ما در جدول سوپرلیگ بسکتبال کشور از بین ۱۲ تیم، ۸ است که جایگاه بدی نیست، ما به بهتر شدن وضعیت امیدوار هستیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس اضافه کرد: تیم فوتبال بزرگ‌سالان شهرداری بندرعباس از ۱۷ شهریور امسال فعالیت خود را در لیگ دسته دو کشور آغاز کرد، قرار بود شاکله تیم بومی باشد که با مشورت‌هایی که داشتیم با احمد سنجری آغاز کردیم، وی مسائلی داشت و از تیم جدا شد پس‌ازآن با مجتبی خورشیدی نیز نتیجه‌ای نگرفتیم و اکنون با ابراهیم باعثی کار می‌کنیم که نتیجه خوبی هم داشته است.

محسنی بیان کرد: بیش از ۴ میلیارد تومان برای هزینه امسال تیم فوتبال شهرداری بندرعباس در نظر گرفته شده است، ۷ بازیکن بومی فیکس در تیم بازی می‌کنند که با تعویض‌ها ۷ بازیکن بومی در هر بازی حضور دارند، شاکله مدیریتی تیم نیز کاملاً بومی است.

وی با اشاره به اینکه در گروه سختی هستیم و در جذب بازیکن نیز مشکلاتی داشته‌ایم، اظهار کرد: اگر قرار است اسکلت تیم بومی باشد باید هزینه‌های مالی و معنوی آن را نیز متقبل شویم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه بودجه فرهنگی امسال این سازمان ۱۳ میلیارد تومان است، افزود: شهرداری بندرعباس دارد تیم داری می‌کند و حرکتی فرهنگی نیز در کنار ورزش صورت می‌گیرد؛ خیلی از جوان‌ها درخواست دارند وارد تیم‌های پایه ما شوند.

محسنی ادامه داد: ما در رده نونهالان، نوجوانان و امید تیم داری می‌کنیم، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی درآمدزا نیست و سازمان هزینه بری است و باید برای هزینه‌هایش به شهرداری متوسل شود.

وی عنوان کرد: ۳۸۰ نفر در رده‌های مختلف در تیم شهرداری بازی می‌کنند، در ورزش محلات نیز ۵۶ زمین چمن مصنوعی داریم که به‌صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شود؛ لیگ محلات یادواره هزار و ۵۰۰ شهید و لیگ‌های محله‌ای نیز برگزار می‌شوند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: هیچ حرکت فرهنگی و ورزشی در محلات پیدا نمی‌کنید که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس به آن کمک نکند.

محسنی تصریح کرد: تیم فوتبال ساحلی بانوان و آقایان شهرداری بندرعباس در لیگ برتر، تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس در سوپر لیگ و تیم فوتبال شهرداری بندرعباس در لیگ دسته دو حضور دارند؛ مردم از هزینه در تیم‌های حرفه‌ای ناراضی نبوده و نیستند اما باید بومی‌سازی انجام می‌شد تا ذی‌نفعان این هزینه‌ها بازیکنان بومی باشند که این اتفاق اکنون افتاده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
WhatsApp chat