×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
true
    امروز  شنبه - ۱۰ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false



به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، نکته قابل توجه برای اکثر رسانه های روسیه این واقعیت است که مردم ایران با وجود گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان با شور و اشتیاق فراوان در این روز به خیابان ها می آیند تا همراهی خود را با سیاست ها و اقدامات مسئولان کشورشان نشان دهند و به آمریکا که تحریم های گسترده ای را علیه ایران وضع کرده نشان دهند در ایستادگی از آرمان های خود ذره ای دچار تردید نشده اند.

خبرگزاری دولتی ریانووستی روسیه امروز در بخش های مختلف خود با انعکاس گسترده راه پیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای مختلف ایران مخصوصا پایتخت نوشت: راهپیمایی گسترده به مناسبت ۴۱ مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که منجر به سرنگونی حکومت سلطنتی در ایران شد در شهرهای مختلف این کشور همچون سالیان گذشته برگزار شد.

 در گزارش این رسانه خاطرنشان شد: راهپیمایی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیش از ۵ هزار شهر و بخش ایران ازجمله شهرهای با جمعیت چند میلیون نفری تهران، مشهد و تبریز برگزار شد.   

 ریانووستی با اشاره به اینکه در راهپیمایی تهران در خیابان های مرکزی این شهر میلیون ها نفر شرکت داشتند و حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و مقامات دیگر حکومتی در آن شرکت و سخنرانی کردند، افزود: این راهپیمایی در شرایط افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا که از سال ۲۰۱۸ با خروج واشنگتن از برجام و تشدید فشارهای تحریمی که تهران آن را تروریسم می نامد و همه ایرانیان را فراگرفته است، برگزار شده است.

در گزارش آمده است: اوج تنش ها میان ایران و آمریکا در ماه ژانویه ۲۰۲۰ بود که ژنرال سلیمانی (سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) بر اثر عملیات ایالات متحده در بغداد به قتل (به شهادت) رسید.

 رسانه روسی با اشاره به انتقام ایران از آمریکا با حمله به پایگاه این کشور در عراق خاطرنشان کرد که حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز از نظامیان این کشور بخاطر حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد قدردانی کرد. 

خبرگزاری اسپوتنیک که یکی از خبرگزاری های زیرمجموعه ریانووستی در بخش برون مرزی است نیز در گزارش خود با اشاره به برگزاری راهپیمایی گسترده در سالگرد انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف ایران نوشت: در طول ۴۱ سال  این جشن ها در رابطه با سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) که از اول فوریه (بهمن ماه) آغاز شده و ۱۰ روز ادامه دارد در ایران برگزار می شود.

در گزارش رسانه گفته شد: این رویدادها که از روز سه شنبه آغاز شده اند، طبق گفته تلویزیون دولتی راهپیمایی در بیش از پنج هزار شهر ایران انجام می شود، در شهرهایی مانند تهران، مشهد و تبریز مردم حضور میلیونی در سالگرد انقلاب دارند. 

خبرگزاری اسپوتنیک در ادامه گزارش خود در مورد راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرهای ایران افزود: این رویدادها در شرایط تنش فزاینده بین ایران و آمریکا در حال وقوع است که با خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ و ایجاد فشار تحریم ها، که ایران آنرا تروریسم اقتصادی می نامد و بدون هیچ استثنائی بر همه ایرانی ها تأثیر می گذارد، انجام می شود.

تارنمای روسی «کراسنایا وسنا» نیز در گزارشی با بیان اینکه در در هزاران شهر ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی های عمومی برگزار شد، نوشت: راهپیمایی های عمومی به مناسبت ۴۱ مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از صبح امروز ۱۱ فوریه در شهرهای مختلف ایران آغاز شد.

رسانه روسی افزود: بزرگترین راهپیمایی در تهران پایتخت ایران برگزار و در بیش از هزار شهر و ۴ هزار بخش برپا شد.  

نیوز فرونت تارنمای دیگر روسی نیز نوشت: در راهپیمایی امروز در تهران حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و نیز زینب سلیمانی دختر قاسم سلیمانی فرمانده مقتول (شهید) نیروی قدس سپاه شرکت داشتند و سخنرانی کردند.

رسانه روسی نوشت: در راهپیمایی در شهرهای ایران مردم شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل فریاد می زدند. 



Source link

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
WhatsApp chat