×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۸  
true
false

عمده بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صرف تیم فوتبال شده است

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با یادآوری فلسفه تشکیل تیم فوتبال شهرداری گفت: بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری تحت‌الشعاع تیم فوتبال قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فاطمه جراره رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس، در نشست با رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با به یادآوری فلسفه تشکیل تیم فوتبال شهرداری بندرعباس اظهار داشت : در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس   تصویب شد که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس  تیم هایی را در قالب حرفه ای راه بیاندازد.

وی افزود: اما قرار بود با تبدیل آن به باشگاه شهر بندرعباس با جذب حمایت از دیگر نهاد‌ها، دستگاه‌ها و صنایع، سال به سال هزینه‌های باشگاه داری ای را که بر روی دوش شهرداری بندرعباس است  را کاهش دهد. 

وی ادامه داد: اما این اتفاق نیفتاده است و هزینه‌ها سال به سال افزایش یافته است تا جایی که بودجه فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس را به خود اختصاص داده و تحت الشعاع قرار داده است.

جراره با اشاره به فرهنگسراهای شهری ابراز داشت: در  احداث فرهنگسراها نگاه خوبی به محلات کم برخوردار داشتیم  اما فعالیتی که جزو سیاست سازان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی  باشد اتفاق نمی افتد.

 رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با ابراز نگرانی از واگذاری فرهنگسراها به بخش خصوصی اظهار داشت: زمانی که ما فرهنگسراها را به مزایده می گزاریم یعنی اینکه نمی توانیم نظارت کافی را بر روی آن‌ها داشته باشیم و همین موضوع می تواند فرهنگسراها را از اهداف اصلی ای که برای آن احداث شده است دور کند.

وی بیان کرد: شورا بر بنای وظیفه ذاتی خود بر وضعیت فرهنگسرا‌ها نظارت دارد و به وظایف خود عمل می کند.

جراره عنوان کرد:  یک سری هزینه‌ها را از بودجه مردم بندرعباس انجام داده ایم و فرهنگسراها را ساخته ایم اما بعضی از آن‌ها به دلیل تجهیز نشدن کاربردی ندارند. 

وی تاکید کرد: زمانی که یک فرهنگسرا را  افتتاح می کنیم اول باید آن را تجهیز کنیم در غیر اینصورت انگار کاری را انجام نداده ایم و فقط شهرداران برای خود گزارش کار رد کرده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: دغدغه من است که اگر قرار است فرهنگسراها به بخش خصوصی واگذار شوند باید طوری باشد که از اهداف اصلی خود دور نشوند و همه مردم بتوانند از آن‌ها استفاده کنند زیرا به هر صورت سرمایه گذاران هم دغدغه‌های مالی دارند.

وی ادامه داد: فرهنگسراها می تواند ظرفیت خوبی برای سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس  باشد و سازمان باید یک برنامه ریزی مدون داشته باشد تا برنامه‌های خود  را در فرهنگسراها اجرا کند.

جراره خاطرنشان کرد: وقتی بخش خصوصی می آید ایرادی وارد کار می شود و نظارت‌ها سخت می شود چنانچه در پلاژ بانوان نگاه ما این بود که همه مردم بتوانند از آن‌ها استفاده کنند اما این اتفاق نیفتاد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
WhatsApp chat